shape-top shape-bottom subpage-overlay

Sesli Sohbet Nedir?

202 okunma

Günümüz Türkiye de ve birçok Avrupa ülkelerinde insanların İnternet aracılığı ile sanal ortamda mikrofon aracılığı ile görüşmesini sağladığı sistem sesli sohbet olarak adlandırılmaktadır.

Ülkemizde İnternet insan hayatına hızla giriş yapmasıyla birlikte çok sayıda arkadaşlık platformları ve sesli sohbet siteleri kurulmuştur. Bunun akabinde insanlarımız bu kuruluşların paylaşımcısı ve kullanıcısı olmuştur.

Sesli Sohbet’in Faydası

Genelde sesli sohbet sitelerine giriş yapan bay ve bayan kullanıcılar yeni arkadaş edinmenin yanı sıra dost ve akraba çevresi ile ücretsiz görüşmenin mutluluğunu da yaşamaktadır.

SesliNefes.Com olmak üzere sanal ortamda yüzlerce sesli sohbet sitelerinin hizmeti ücretsiz hatta kayıtsız şartsız sunduğunu çok iyi bilmekteyiz. Durum böyle olunca sesli sohbet sitelerinde kullanıcı artışı kaçınılmaz oluyor diyebiliriz. Artık insanlarımız internet bağlantısına sahip olduğu her alanda sosyal paylaşıma dayalı muhabbetlerini bizim ve bize benzer chat sitelerinde tanımadıkları onca insanlarla yapıyor. Herkes sanal ortamda düşünce ve paylaşım özgürlüğüne daha yakın olduğundan sesli sohbetlerde öz güven patlaması yaşanmaktadır. Zaten güvene dayalı sohbetlerin tadı, arkadaşlıkların adı emin oldun sivil yaşantımız üzerindekilerden daha sağlıklı oluyor.

Sesli Sohbet ve Yazılı Chat Farkı !

Hatırlarsanız bundan yıllar önce toplum olarak yazılı chat sitelerine giriş yaparak güvensiz vakit harcarken şimdi teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yazılı yazışmayı rafa kaldırdık ve güvenli sesli sohbetin kapısını araladık. Güven derken, sohbet ettiğimiz insanları kamera açma özelliği sayesinde canlı görürken, mikrofon ile sesli uygulama sayesinde karşınızdaki bay ve bayanların sesini anlık alabiliyoruz. Böylelikle sanaldaki güven duygularımız eski yıllara nazaran daha sağlam oluyor. Bu sistemlerde bot yada sahte kullanıcı uygulaması olmadığından sohbet odalarında bulunan kullanıcılar ile sohbete başlayabilirsiniz.

SesliNefes.Com sesli chat ve görüntülü sohbet sitesi olarak sitemizi ziyaret eden herkese sesli sohbette arkadaş edinmenin yanı sıra bir çok eğlencenin kullanımını ücretsiz sunduk. Eğer ilk defa sesli sohbetinizi etmek için bu sayfada yerinizi alıyorsanız buyurun sitemizin sesli sohbet için hazırlanmış sohbet paneline ulaşarak ilk heyecanınızı bizim ortamımızda yenebilirsiniz. Yabancılık çektiğiniz her şeyde yardımınız olmayı hedef etmiş yetkili kadromuzda bulunmaktadır.

Etiketler : , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir